Subaru Sport Tourer LEVORG İstanbul Autoshow’da

subaru_levorgSubaru’nun Sport Tourer LEVORG aracı İstanbul Autoshow 2015’te lanse edildi.

Bayraktar Grubu markalarından Subaru ilgi çeken modellerini İstanbul Autoshow 2015’teki stant alanında sergiliyor.

Fuarın basına özel açılış gününde Subaru Fuji Heavy Industries, Avrupa, Ortadoğu ve Afrika Bölgesi Satış ve Pazarlama Genel Müdürü Toyoki Yoshioka, Türkiye’deki 20 yıllık yolculuklarına eşlik eden Bayraktar Grubu ile çalışıyor olmaktan büyük mutluluk duyduklarını belirterek, şunları kaydetti:

“Geride bıraktığımız 20 yılda, Türkiye’de 25 binin üzerinde Subaru otomobilini tüketici ile buluşturduk. Bayraktar Grubu ile olan yakın ilişkimiz sayesinde bu rakamların gelecekte daha da artacağını düşünüyoruz. Küresel satış adetlerimize baktığımızda ise geride bıraktığımız yıl satışlarımızın bir önceki yıla oranla yüzde 10’luk bir artışla 910 bin adete ulaştığını ve son 3 yılda satış rekoru kırdığımızı söyleyebilirim. Bu yıl satışlarımızın 928 binin üzerine çıkacağını öngörüyoruz. Tüm bu küresel satış başarımızı var olduğumuz bölgelerdeki güçlü distribütörlük ağımızla sağlıyoruz. Bayraktar Grubu ile olan ortaklığımız sayesinde 2014 yılında Türkiye’de 1402 Subaru satarak geçen yıla göre yüzde 27 artış sağladık. Bu yıl da Bayraktar Grubu ile güçlü iş birliğimiz sayesinde yeni başarılara imza atacağımıza inanıyorum.”

2015 yılında Outback ve LEVORG modellerinin öne çıktığını ve modelin Türkiye’de yıl sonuna kadar başarılı bir satış grafiği çizeceğine inandığını anlatan Yoshioka, “LEVORG, 2014 haziran ayında satışa çıktığından bu yana sürüş keyfi ve güvenlik özellikleriyle büyük beğeni aldı ve toplam 30 bin adetlik satış başarısı gösterdi. Japonya’nın ardından LEVORG’u Türkiye ve Avrupa başta olmak üzere deniz aşırı pazarlara tanıtacağız. Geçtiğimiz mart ayında Cenevre Otomobil Fuarı’nda tanıtlan LEVORG’u şimdi İstanbul Autoshow’da otomobil severlerle buluşturmaktan mutluluk duyuyoruz” değerlendirmesinde bulundu.