MTV’sini Bonus ile ödeyenlere 3 taksit fırsatı

bonus-mtv-3taksitAracının Motorlu Taşıtlar Vergisi’ni henüz ödemeyenler elini çabuk tutmalı. Çünkü Ocak ayı bitmeden MTV ödemesinin ilk taksitinin ödenmiş olması gerekiyor.

Her yıl Ocak ve Temmuz ayında iki taksit şeklinde yapılan MTV ödemeleri, Gelir İdaresi Başkanlığı web sitesinin yanı sıra bankalara ödenebiliyor. Bu vergiyi peşin ödeyebileceğiniz gibi kredi kartıyla taksitli olarak da ödeyebiliyorsunuz.

Bazı bankalar devletin sunduğu iki taksite ilaveten 3 taksitle ödeme imkanı sunabiliyor. Bunlar arasında Bonus ilk sırada geliyor. Bonus’un MTV’ye özel ücretsiz 3 taksit fırsatıyla  motorlu taşıtlar verginizi uygun koşullarda ödemeniz mümkün.

3 taksit fırsatından yararlanabilmek için MTV ödemenizi Garanti bankası kredi kartınızla Gelir idaresi Başkanlığı internet sitesi gib.gov.tr’den, Garanti internet şubesinden, Garanti.com.tr’den, 444 0 333 Alo Garanti ve cep şubeden yapmanız yeterli olacak.

Kampanyadan Garanti Bonuslar, Bonus Genç, Money Bonus, Flexi, Bonus AMEX, Bonus Flexi, Bonus Business, Miles&Smiles kredi kartları, AMEX, Miles&Smiles Business, American Express, Filo Card, EASY, Amex Business, Burgan Bonus, Burgan Bonus ticari kart, Şekerbank Bonus, Şeker Bonus ticari kart, ING Bonus, ING Pegasus, ING Bonus ticari kart, ICBC Turkey Bonus, ICBC Turkey kartlarına sahip olanlar faydalanabiliyor.

Bonus, MTV ödemesini Garanti bankası kredi kartıyla Gelir idaresi Başkanlığı internet sitesi gib.gov.tr’den yapanlara da birkaç ayrıcalık sunuyor. Bu doğrultuda borcunu gib.gov.tr’den Garanti Bankası kredi kartlarıyla ödeyenler Euromaster’ da Mobil 1 ürünleriyle indirimli yağ değişimi hizmeti alabiliyor. 150 TL değerindeki işlemi Bonus’lular 99 TL’ye yaptırabiliyor.

Ayrıca lastiklerinizin dördünün gazı Nitrojen Gazı ile ücretsiz dolduruluyor. MTV ödemenizin dekontunu Euromaster Servis Noktası’ na iletmeniz halinde bu indirimden ve ücretsiz gaz dolum hizmetinden yararlanabiliyorsunuz.

MTV borcunu Garanti Bankası kredi kartı ile www.gib.gov.tr’ den ödeyenleri Sonax Uygulama merkezinde de indirim bekliyor. Kampanya kapsamında Garanti Bonus sahipleri Sonax’da Boya Temizleme, Parlatma ve Koruma işlemlerinde %50 indirim kazanırken, Sonax’ın çeşitli hizmetlerinde %20 indirim fırsatı yakalıyorlar.

MTV ödemelerinizi Bonus kredi kartıyla yaparak hem uygun taksit fırsatlarından yararlanabilir, hem de çeşitli ayrıcalıklara sahip olabilirsiniz. Aracınızın modeline ve özelliklerine göre MTV tutarınızı sorgulayıp, Ocak ayı sona ermeden borcunuzu yatırın. MTVSOR PLAKA NO yazıp 3340’a SMS göndererek MTV borcunuzu kolayca sorgulayabilir. Borcunuzu SMS yoluyla ödemek için MTVÖDE KART SON 6 PLAKA NO” yazıp 3340’a gönderebilirsiniz.

Motorlu Taşıtlar Verginizi zamanında ödemeye dikkat edin. Aksi takdirde geciktirdiğiniz her ay için priminize aylık %2,5 zam olarak yansır. Ayrıca uyarılara rağmen ödemeyi yapmamanız halinde yasal işlemlere maruz kalarak sorumlu olduğunuz tutar hesabınızdan çekilir, hatta durum aracınızın bağlanmasına kadar gidiyor.

Bonus, cazip ödeme avantajları kadar kullanıcılarına fayda sağlayan hizmetleriyle de dikkat çekiyor. Bunlar arasında öne çıkanlardan biri ekstre atlatma özelliği. Ekstre tarihiniz yaklaştı ve o ay borcunuzu ödeyemeyecek durumdaysanız, Bonus’un ekstre atlat özelliğinden yararlanabilirsiniz. Bu hizmet sayesinde o ayki ekstrenizi bir sonraki aya erteleme imkanına sahipsiniz. Bunun için ekstreniz kesildikten sonra son ödeme tarihinizden 1 gün öncesine kadar minimum borcunuzu ödemiş olmalısınız. Sonrasında ATLAT” yazıp, bir boşluk bırakıp kredi kartınızın son 6 hanesini yazarak 3340’a mesaj göndermeniz yeterli olacaktır.

Ekstre atlat özelliği en az 100 TL ile en fazla 18.000 TL arasındaki bakiyelerde geçerlidir. Yabancı para ekstreleri buna dahil olmaz. Flexi Card sahipleri de bu özellikten yararlanamaz. Bonus Kredi kartına sahipseniz, Garanti Şubeleri, internet Şubesi, 444 0 333 Alo Garanti, SMS ve BonusFlaş yoluyla ekstrenizi bir sonraki aya erteleyerek rahat bir nefes alabilirsiniz.

Bonus’un kullanıcılarına sunduğu avantajlar bunlarla sınırlı değil. Bonus hizmetleri ve kampanyaları hakkında detaylı bilgi almak için www.bonus.com.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.