MTV’sini Bonus ile Ödeyenlere 3 Taksit Fırsatı

Karayolları Trafik Şubesi’ne kayıtlı bütün motorlu araç sahiplerinin yılda iki kez ödemek zorunda oldukları bir vergi türü olan Motorlu Taşıtlar Vergisi’nin ikinci taksit ödemesi 1-31 Temmuz tarihleri arasında yapılacak.

torba-kanun-trafik-sigortasi

MTV borcu nasıl ve nerelere ödenebiliyor? Gelir İdaresi Başkanlığı internet sitesi gib.gov.tr’den ve anlaşmalı bankalardan MTV borcu ödenebiliyor. Motorlu Taşıtlar Vergisi ödemenizi isterseniz nakit olarak, isterseniz kredi kartıyla yapabiliyorsunuz. Ayrıca bankaların yaptığı kampanyalarla taksitli ödeme seçeneği avantajından da faydalanabiliyorunuz.

Bonus, MTV ödemesi yapacaklara harika bir kampanya sunuyor. Kampanya kapsamında Garanti Bankası Kredi kartınızla yaptığınız MTV ödemelerinizde 3 taksit fırsatına sahip oluyorsunuz. Ödemenizi Garanti Bankası kredi kartınızla Gelir İdaresi Başkanlığı internet sitesi gib.gov.tr’den, garanti.com.tr’den, Garanti cep şubesinden, 444 0 333 Alo Garanti’den ve şubelerde bulunan online bankacılık kiosklarından kolaylıkla yapabilirsiniz.

Motorlu Taşıtlar Vergisi’nin yükümlülüğü motorlu araçların trafik sicil kaydı ile başlar, sicil kaydının silinmesiyle sona erer. Motorlu Taşıtlar Vergisi hesaplanırken aracın türü, yaşı ve motor hacmi dikkate alınır. Motorlu Taşıtlar Vergisi otomobil ve motosikletlerin yaşı ve silindir hacmine göre, otobüslerin yaşı ve oturma kapasitesine göre belirlenmekte. Kamyon ve kamyonetlerde aracın yaşının yanı sıra azami toplam ağırlığı göz önünde bulundurularak MTV tutarı hesaplanıyor.

MTV ödemenizi 31 Temmuz’a kadar yapmanız gerekiyor. Bu süreyi geçirmeden ödemenizi yapmayı ihmal etmeyin. Zamanında ödemediğiniz borcunuza her ay için aylık  gecikme faizi uygulanmakta. Tabi bununla da kalmıyor. Ödemenizi zamanında yapmadığınızda öncelikle Maliye Bakanlığı’ndan uyarı almanız, ödemeyi geciktirirseniz ve uzun süre yapmazsanız, bu durumda ise bakanlığın banka hesaplarınıza el koyarak Motorlu Taşıtlar Vergisi bedelini hesabınızdan tahsil etmesi söz konusu. Hatta ileri boyutlarda daha da kötüsü aracınız bile bağlanabilir. Bu kadar zahmete girmek istemiyorsanız, MTV borcunuzun ikinci taksitini geciktirmeden ödeyin.

Bonus çeşitli kampanyalarıyla olduğu gibi kullanıcılarına kolaylık sağlayan tüm pratik ve sorunsuz uygulamalarıyla da dikkat çekiyor. Motorlu Taşıtlar Vergisi’ni BonusFlaş uygulaması kullanarak da ödeyebilmeniz mümkün. Bonus’un mobil uygulaması BonusFlaş’da kredi kartı ile ilgili  tüm bilgilerinize tek bir ekrandan ulaşıp ödemelerinizi kolayca yapabilmenizi sağlıyor. Ayrıca kampanyalar hakkında bilgi alıp tek tuşla dilediğiniz kampanyaya katılabiliyorsunuz.

Bonus’un sunduğu avantajlar ve kampanyalar hakkında detaylı bilgi almak için www.bonus.com.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.