MTV ödemelerinizi Miles&Smiles Kredi Kartı ile 3 taksitle yapın, bütçeniz rahat etsin

milesmiles-mtvTemmuz ayının gelmesi ile birlikte bir yandan tatil heyecanı bir yandan günlük koşturmacalar derken ayın ilk 15 gününü oldukça yoğun geçirdik. Yoğunluğun yanı sıra bu süreçte harcamalarımızda da artışlar oldu. Malum bütçeler yorgun. Bir de bu yorgun bütçeye MTV ödemesi eklendi. Peki, araç sahipleri MTV ödemelerini nasıl yapacak?

Motorlu Taşıtlar Vergisi borcunuzu Gelir İdaresi Başkanlığı web sitesinden veya bankalar üzerinden ödeyebilirsiniz. Motorlu Taşıt Vergisi’ni nakit ödeyebilmenin yanı sıra kredi kartı ile bankaların sunduğu kampanyalar dahilinde taksitli ödeme imkanınız da bulunuyor.

Motorlu Taşıtlar Vergisi borcu nasıl belirleniyor? MTV vergisi borcunuzu nasıl sorgulayacaksınız? Aracın türü, yaşı ve silindir hacmi dikkate alınarak kanunda belirtilen tarifelere göre vergi tutarı belirlenmekte.  intvd.gib.gov.tr adresinden Motorlu Taşıtlar motorlu taşıtlar vergisi kredi kartı ile ödeme vasıtası ile MTV tutarınızı sorgulayabilirsiniz. Bonus kart sahibi iseniz ve MTV borcunuzu SMS ile sorgulamak isterseniz “MTVSOR PLAKA NO” yazıp 3340’a göndererek MTV tutarınızı hızlı bir şekilde öğrenebiliyorsunuz.

Temmuz ayında çok harcamam oldu diyenlere MTV ödemesini bütçesini yormadan hem de 3 taksitle ödemek fırsatını Garanti Bankası sunuyor. Bu avantajlı fırsattan biran önce faydalanmak ve Garanti Bankası’nın resmi uçuş kartı Miles&Smiles ile gib.gov.tr, Garanti İnternet / Garanti Cep, BonusFlaş, garanti.com.tr ‘den ödemenizi 3 taksit ile yapmak için https://www.milesandsmiles.net/mtv-odeme adresini

ziyaret edebilirsiniz. Garanti bankası kredi kartları ile Motorlu Taşıtlar Vergisi ödemelerinde Samsung’da %25 indirim de sunulacak.

Garanti Bankası’nın resmi uçuş kartı Miles&Smiles ile MTV ödemek çok kolay. BonusFlaş ile ödeme yapabilmek için uygulamanın en güncel versiyonunu App Store veya GooglePlay Store’dan indirmeniz ve garanti.com.tr/bonusflas BonusFlaş üzerinden, Ödemeler menüsünde yer alan Motorlu Taşıtlar Vergisi ödeme adımından plaka bilgisini girmeniz yeterli.

Motorlu Taşıtlar Vergisi’nin yükümlülüğü motorlu araçların trafik sicil kaydı ile başlamakta ve sicil kaydının silinmesiyle sona ermekte. Trafiğe yeni kayıt edilecek araç, takvim yılının ilk altı ayı içinde alındıysa, ödemesi takvim yılı başından, altı aydan sonraki dönemde alındıysa ödemesi ise son altı aylık dönemin başından başlıyor.

Motorlu Taşıtlar Vergisi’ni zamanda yatırmadığınızda gecikme zammıyla karşı karşıya kalabiliyorsunuz. Bu durumun önüne geçebilmek için aracınızın MTV ödemesini vaktinde yatırmanızı öneririz. İkinci taksitinizi Temmuz ayı boyunca yatırmayı unutmayın.