Kasko Sigortası’nın 8 avantajı

kasko-sigortasiTrafik kazalarının günden güne arttığı ülkemizde trafik ve kasko sigortaları oldukça önem taşıyor. Kaza sonrası sizde veya aracınızda oluşabilecek herhangi bir zararı güvence altına almanın en pratik yolu kasko yaptırmak. İsteğe bağlı bir sigorta türü olan kasko, sürücünün ve aracın başına gelen maddi zararları karşılarken, kontrolünüz dışında gerçekleşen hasarlar ve kazalarda tazminat almanızı sağlıyor. Kasko poliçeleri çarpma, aracın çalınması, yangın, hırsızlık gibi ana teminatlarının yanı sıra bazı ek teminatlarıyla araç sahiplerini çeşitli risklere karşı koruyor. Kasko sigortası fiyatları aracın özelliklerine ve sigorta şirketlerine göre farklılık gösterebiliyor. Kasko sigortasının 8 avantajını sizler için bir araya getirdik.

1.Sürücünün ve aracın başına gelen maddi zararları karşılayan isteğe bağlı bir sigorta türüdür. Bu sigorta, aracın yanması, çalınması, hırsızlık ve kaza sonucu oluşabilecek hasarları güvence altına alır.

2. Kasko sigortası, hareket halinde veya duran aracın devrilmesi, yuvarlanması ve araca çarpılması sonucu oluşan zararları karşılar.

3. Ferdi kaza teminatı, enflasyon teminatı,  ferdi kaza deprem teminatı, eskime payı düşmeme teminatı, hukuksal yardım teminatı, kullanım kaybı teminatı, yardım hizmet paketi teminatı, terör teminatı, deprem teminatı gibi ek teminatlarla aracınızı ve sizi birçok riske karşı korur.

4.Yangın teminatı kapsamında kaza sonucunda meydana gelen yangın ve infilakın sebep olduğu maddi zararları karşılar.

5.Ferdi kaza teminatı kapsamında, herhangi bir kaza sonucu araçta bulunan yolcuların yaralanması halinde tedavi masraflarını karşılar, vefat etmeleri durumunda kanuni varislerine tazminat sağlar. Ferdi kaza teminat bedeli 1 milyar ile 10 milyar arasında değişebilir.

6.Grev ve terör teminatı kapsamında, grev, ayaklanma, terör gibi halk hareketleri sonucunda aracınızda oluşabilecek zararları güvence altına alır. Terörün neden olabileceği maddi zararları düşünürsek bu teminatın oldukça önemli olduğunu söyleyebiliriz.

7. Hukuksal yardım teminatı sayesinde, kazaya karıştığınızda araca bağlı veya sürücüden kaynaklı hukuki anlaşmazlıklar sonucu ortaya çıkan hukuki giderleri karşılar. Kaskonuz, bütün işlem masraflarını ve sürücünün serbest bırakılması için gerekli olan kefalet ücretini borç olarak verir.

8. Kasko sigortasında teminatlar arttıkça kaskonun bedelinde artış olur. Ancak çeşitli indirim seçenekleri sayesinde uygun fiyata kasko yaptırmanız mümkün hale gelebilir. Hasarsızlık indirimi, muafiyet indirimi, ehliyet indirimi, yaş indirimi, tek sürücü indirimi bunlardan birkaçıdır.

Hasarsızlık indirimi ile sigorta süresi boyunca, hasarınız olduğu halde kasko hasar tazminatı talep etmezseniz, yeni poliçenizde %60’a varan oranda indirimden yararlanabilirsiniz. En az 5 yıldır sürücü belgeniz varsa, ehliyet indirimi ile poliçenizde %15’e varan oranda indirim uygulanabilir.  25 yaşın üstündeyseniz poliçenize % 10 indirim uygulanır.

Tüm bu avantajlarını düşündüğümüzde kasko sigortası, kaza sonucu aracınızın hasar görmesi durumunda en büyük yardımcınız oluyor.

Eğer hala kasko sigortanız yoksa, 5 kolay adımda farklı sigorta şirketlerinden teklif alıp, bütçenize ve ihtiyaçlarınıza en uygun araç sigortasını hızlıca satın alabileceğiniz Koalay.com’u ziyaret edip kasko fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.