Kara kış kapıya dayanmadan lastiklerinizi Yokohama ile değiştirin

Yokohama-1Dünyanın en çok tercih edilen lastik markalarından Yokohama karlı, buzlu, ıslak yollardan kuru ve çok soğuk yollara kadar tüm zorlu sürüş koşulları için maksimum yol güvenliği sunmaya devam ediyor. Yokohama’nın performans otomobilleri ve SUV’lar için  geliştirdiği ve ADAC testinde en iyi iki lastikten birisi seçilen yeni W.drive V905 lastikleri güvenlik, konfor ve performans dengesini bir araya getirerek kış lastiği standartlarını zirveye taşıyor.

yokohama

Yokohama’nın özel teknoloji ile üretilmiş kış lastikleri, araçlara her koşulda ihtiyaç duydukları performansı sunuyor. Yokohama’nın binek otomobiller, performans otomobilleri ve SUV’lar için geliştirdiği özel kış lastiği W.drive V905, zorlu kış şartlarında güvenli sürüş sunuyor. Yokohama’nın üstün teknolojisi ile üretilen W.drive V905 lastikleri; kar ve su boşaltımı ile mükemmel yol tutuşu sağlarken düşük sürüş direnciyle yakıt verimliliği sağlayan özel bir kış lastiği olarak dikkat çekiyor.

Binek Otomobiller, Performans otomobilleri ve SUV’lara özel W.drive V905 lastiği

205/55 R16 H W.drive V905 lastiği; Kuru Zemin Performansı, Yol Tutuşu, Güvenlik, Frenleme; Islak Zemin, Kar ve Buz Performansı, Gürültü, Aşınma ve Yakıt Tüketimi kategorilerinde rakip lastiklere karşı test edildi ve büyük bir başarı elde etti. Kış koşullarında gerçekleşen kapsamlı testte; “kuru zeminde, yol tutuşu, frenleme açısından en iyi puanı alan, ıslak zeminde ve karda ise başarılı bir performasa sahip olan çok dengeli bir lastik” olarak tanımlandı. Yokohama’nın aralarında bulunduğu toplam 19 kış lastiği arasında ilk 2’de yer alan W.drive V905 binek araçların dışında yüksek performans otomobilleri ile SUV’lar için geliştirilmiş özel bir seri.

Yokohama’nın yeni nesil gözde kış lastiği W.drive V905; iyileştirilmiş mikro silika ve Yokohama’nın ödüllü ve çevreci “Portakal Yağı” teknolojisi birlikte kullanılıyor.

Lastikler +7/ Derecede değiştirilmeli

Kış lastiklerinin özel kauçuk yapısı, ısı değerleri +7˚C’nin altına düştüğünde güvenli sürüş imkanı sağlıyor. Sadece kar da değil yağmur, çamur ve hatta buz gibi tüm kaygan zeminlerde yazlık lastiğe göre yüzde 40 ila yüzde 50 oranında daha iyi yol tutuş ve frenaj sağlıyor. Karlı zeminlerde daha iyi performans elde edebilmek için, lastik basıncını bir miktar artırmak gerekir. Bu da lastik olukları arasındaki mesafeyi açıyor. Emniyet açısından savrulmaları önlemek için de 4 lastiğin birden değiştirilmesi gerekiyor. Aynı zamanda diş derinliği 3 mm ve altına inen kış lastiklerinin kesinlikle kullanılmaması gerekiyor. Çünkü lastiğin tabanındaki zigzag şeklinde kılcal kanallar yolu vakumlayarak tutunmayı artırarak güvenli sürüş sunuyor.

ADAC testinde en iyi iki lastikten birisi oldu

Dünya’nın köklü lastik markası Yokohama tarafından SUV ve performans otomobilleri için özel olarak üretilen W.drive V905 serisi lastikleri ADAC (Almanya Otomobil Kulübü) tarafından kış koşullarında test edildi. W.drive V905, lastik performansı, dayanıklılığı ve konforuyla ADAC test ekibinden tam not aldı.

205/55 R16 H W.drive V905 lastiği; Kuru Zemin Performansı, Yol Tutuşu, Güvenlik, Frenleme; Islak Zemin, Kar ve Buz Performansı, Gürültü, Aşınma ve Yakıt Tüketimi kategorilerinde rakip lastiklere karşı test edildi ve büyük bir başarı elde etti. Kış koşullarında gerçekleşen kapsamlı testte; “kuru zeminde, yol tutuşu, frenleme açısından en iyi puanı alan, ıslak zeminde ve karda ise başarılı bir performasa sahip olan çok dengeli bir lastik” olarak tanımlandı. Yokohama’nın aralarında bulunduğu toplam 19 kış lastiği arasında ilk 2’de yer alan W.drive V905 yüksek performans otomobilleri ile SUV’lar için geliştirilmiş özel bir seri.

Yüksek performans otomobillerinin ve SUV’ların gözde kış lastiği W.drive V905; iyileştirilmiş mikro silika ve Yokohama’nın ödüllü ve çevreci “Portakal Yağı” teknolojisi birlikte kullanılıyor.

Kış lastiği hakkında detaylı bilgi edinmek için “Kış lastiği hakkında bilmeniz gerekenler” yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.