Hyundai Sponsorluğunda Türk Kore Golf Turnuvası

Hyundai’nin ana sponsorluğunda düzenlenen Türk-Kore Dostluk Golf Turnuvası, 22 Kasım 2008 tarihinde Klassis Golf & Country Club’da gerçekleştirildi. Turnuvayı, Hyundai Assan Başkanı Kwang-Heum Um, Kore Cumhuriyeti Başkonsolosu Seong-Taek Baek, Klasis’in yeni kaptanı Tevfik Gür ve eski kaptanı Hüseyin Alp’in yer aldığı takım kazandı. Turnuvaya Kaya Çilingiroğlu, Raif Bilir, İsmet Gülçimen, Alper Alp, Yavuz Çekirge ve Tanıl Esemenli gibi Türkiye’nin ve golfün önde gelen isimleri de katıldı.

Kore ve Türkiye, 50 yıldan fazla bir süredir sağlam temeller üstüne kurulmuş bir dostluğa sahip ve bu yakın dostluk ticari ve kürtürel faaliyetlerle her geçen gün daha da güçleniyor. Kore Derneği de, bu iki ülke arasındaki birlikteliği vurgulamak amacıyla 22 Kasım 2008 tarihinde İstanbul Klassis Golf & Country Club’da “Türk-Kore Dostluk Kupası” adıyla bir Golf turnuvası düzenledi. Kore Cumhuriyeti’nin Türkiye’deki en büyük ve en önemli yatırımı olan Hyundai de bu Golf turnuvasının ana sponsorluğunu üstlendi.

Her ülkeden 43’er sporcu olmak üzere 86 oyuncunun katıldığı turnuvada en büyük ödül ise, Hole In One isimli vuruşla topu tek seferde çukura gönderene verilecek olan bir adet Hyundai i30 1.6 CRDi-VGT Style Plus Otomatik’ti. Turnuvanın yan sponsorlarından biri olan Aviva Sigorta A.Ş. güvencesiyle verilen bu Hyundai i30 için oyunculardan hiçbiri bu atışı gerçekleştiremedi ve bu şans daha sonraki turnuvalara kaldı. Ancak turnuvada başarılı olan bireylere ve takımlara ödüllerin yanı sıra konaklamalar, akşam yemekleri, spor kitleri ve seyahat çekleri gibi birçok sürpriz hediye dağıtıldı.

Turnuvanın ana sponsorluğunu yapan Hyundai’nin yanı sıra Eukor Car Carriers Inc., Glovis, Aviva Sigorta A.Ş., Shell Türkiye, Klassis Golf & Country Club ve Jolly Tour gibi kendi alanlarında önde gelen firmalar da yan sponsorluğu üstlendi.

Hyundai, gelecekte de Golf’e destek vermeye devam edecek ve önümüzdeki yıldan itibaren çok daha büyük bir turnuvayla Golf severleri ve oyuncularını bir araya getirecek.