Goodyear, Fortune Dergisi Tarafından Dünyanın En Beğenilen Şirketi Seçildi

goodyear

Dünyanın  önde  gelen  ekonomi  dergilerinden  olan  Fortune, her sene dünya çapındaki firmalar arasında düzenlediği “En  Beğenilen  Şirketler”  araştırmasının  2013  yılı sonuçlarını açıkladı.

Goodyear, Fortune Dergisi tarafından düzenlenen araştırmaya göre “motorlu araç parçaları üreticisi” kategorisinde en beğenilen şirket seçildi. Goodyear, dokuz farklı değerlendirme ölçütünden; insan yönetimi, varlık kullanımı, sosyal sorumluluk, uzun süreli yatırım, üretim ve hizmet kalitesini içeren beş kriterde dünya çapında birinci sırayı aldı.

Goodyear Başkanı ve CEO’su Richard J. Kramer, “Bu başarıyı elde etmek ve böylesine önemli bir değerlendirmede zirvede yer almak, Goodyear’ın dünya çapında sahip olduğu 69.000 çalışanı için büyük önem taşıyor. Bu, aynı zamanda bizim stratejik yol haritamızdaki başarımızı vurguluyor ve sürdürebilir değer yaratma yönündeki yolculuğumuzda bize hız katıyor” dedi.

Fortune tarafından 1983’te hazırlanmaya başlayan en beğenilen şirketler listesi “kurumsal  itibar konusunda nihai karne” olarak biliniyor.  Şirketin bilinirliğini belirlemek için yenilik, insan yönetimi,  varlık kullanımı, sosyal sorumluluk, yönetim kalitesi, mali istikrarlılık, uzun süreli yatırım, ürün-hizmet kalitesi ve küresel  rekabetçilik ölçütlerini baz alan liste yaklaşık 4.000 kişilik üst düzey yönetici, yönetim kurulu ve mali analiz uzmanının titizlikle yaptığı profesyonel değerlendirmelerine dayanıyor.