Fiat 500’ün yeni modelleri Türkiye’de

Fiat500-GQ
Fiat 500 ailesinin en yeni üyeleri olan ikonik 500  modelinin Popstar, Cult, Sport ve GQ versiyonları ile 500L serisinin en üst  versiyonu 500L Beats Edition Fiat showroom’lardaki yerini aldı.

Fiat’ın dünyaca ünlü erkek dergisi GQ işbirliğiyle 500 Sport versiyonu  üzerinden geliştirdiği Fiat 500 GQ özel serisi, Sport versiyona ek olarak sunduğu  siyah deri döşeme, 16 inç alaşımlı jantlar, özel gri-siyah gövde rengi ve B  sütununda yer alan GQ logosuyla maskülen bir tasarım ortaya koyuyor. Sınırlı  sayıdaki bu seri, sadece yıl sonuna kadar üretilecek.

Fiat 500 Sport, sahip olduğu özel tasarım tamponları, sportif  direksiyon simidi ve koltukları, siyah iç mekanı, kendisine has 15 inç alaşımlı  jantları, 7 inç TFT gösterge paneli ve yeni 0,9 Twinair 105 HP motoruyla,  erkeklere odaklanan bir model olarak 500 gamında yerini alıyor. Standart olarak  sunduğu yüksek donanım seviyesiyle performans ve konforu birleştiren bu versiyon,  ESC ve 7 hava yastığıyla, diğer 500 versiyonları gibi güvenlikten de ödün  vermiyor.

Fiat500-Cult-3

Fiat 500’ün 2014 otomobil modellerinin en fazla ilgi çekenlerinden biri olan Cult versiyonu, 16 inç  alaşımlı jantlara ve parlak siyah tavana sahip bulunuyor. 500 Cult’ta, Magneti  Marelli ile birlikte geliştirilen 7 inçlik TFT ekranlı gösterge paneli, Frau deri  döşeme, otomatik klima, Blue&Me gibi yenilikçi teknolojiler birleşerek konfor  sunuyor. Fiat 500’ün “trend belirleyen” ruhunu yeniden ön plana çıkaran Cult  versiyonu’nda arka park sensörleri, sabit cam tavanı, deri direksiyon ve vites  topuzu gibi konfor özellikleri ile ESC, Hillholder, 7 hava yastığı gibi güvenlik  donanımları ek olarak sunuluyor. 1,2 69 HP benzinli motorla satışa sunulan Cult  versiyonunda, Dualogic yarı otomatik şanzıman seçeneği de tercih edilebiliyor.

Fiat 500L Beats Edition modelinin dış tasarımı, kendine özel mat gri  gövde ve mat siyah tavan ya da parlak gri gövde ve parlak siyah tavan, 17 inç mat  siyah alaşımlı jantlar, kırmızı fren kaliperleri ve kırmızı çizgili mat siyah yan  aynalarıyla, diğer 500L versiyonlarından farklılaşıyor. Aynı şekilde iç kısmı da,  siyah renk odaklı tasarımı, kırmızı dikişli siyah yarı deri koltukları ve koltuk  sırtlıklarındaki kırmızı 500 logolarıyla fark yaratıyor. 500L Beats Edition,  dünyaca ünlü ses sistemi üreticisi Beats by Dr. Dre tarafından 500L modeli için  özel olarak geliştirilen 520 watt’lık ses sistemini standart olarak sunuyor. Bu  özel ses sistemine ek olarak, navigasyon, geri görüş kamerası, ısıtmalı  koltuklar, çift bölgeli otomatik klima, 5 inç dokunmatik ekranlı U-Connect  sistemi gibi özellikler barındıran 500L Beats Edition, tüm diğer 500L  versiyonları gibi ESC ve 6 hava yastığı ile güvenlik ekipmanlarını da sunuyor.  Fiat 500L Beats Edition versiyonunda, biri benzinli diğeri dizel 2 adet 120  HP’lik motor seçenekleri bulunuyor.