Citroën Teknolojisinde Yeni Bir Çağın Başlangıcı Cenevre’de

citroen

84. Uluslar arası Cenevre otomobil fuarı’nda Citroen’in otomobil dünyasına yeni yaklaşımının ilk ipuçları görücüye çıkıyor. Bugüne kadar alışılagelmiş otomobil ekipmanlarını sorgulamamıza neden olacak yeni bakış açıları ilk kez C segmentinin gelecekteki öncüsü Citroen C4 Cactus’te görülecek. C4 Cactus, fütüristik çizgilerinin yanısıra, geniş yaşam alanı, rafine bir zevkin ürünü özellikleri ile dikkat çekiyor.

Markanın diğer bir yeniliği ise akılcı ve modern çözümlerle donatılan ve araç içinde sürekli iletişim bağlantısı imkanı sunan Yeni Citroën C1.Yeni Citroën C1 lansman öncesinde ilk kez müşteriler ile buluşuyor.Fuarda bu iki yeni modelin yanı sıra şimdiye kadar 500 Bin’den fazla satış adedine ulaşan C5 modeli bu kez Cross Tourer versiyonu ile Citroën’in arazi yorumunu ortaya koyuyor.  DS serisine yeni bir bakış açısı katan, Çin pazarı için geliştirilmiş  DS 5LS ve tarz sahibi sportifliği temsil eden DS3 Cabrio Racing; DS serisinin yeni oyuncuları olarak belirirken, Faubourg Pack’in ayrıcalıklı özellikleri  tüm  seriyi  kapsıyor. Citroë,n motor sporlarındaki yeni çağına ise WTCC yarışları ile adım atıyor. 380 beygirlik Citroën C-Elysée WTCC, standart bir otomobilin nasıl evrim geçirerek sporcu bir kimliğe bürünebildiğine işaret ediyor. Konfor ve teknolojiyi bir arada sunan, ödül şampiyonu C4 Picasso ve Grand C4 Picasso modelleri ve yeni konsept C4 Cactus Aventure ise Cenevre  Otomobil Fuarı’ndaki ilgi çeken modellerin arasında yer alıyor. Citroën, Cenevre Otomobil Furarı’nda 4 Mart Salı günü saat 10.45’te 6. Salonda gerçekleştirilecek basın toplantısı ile fuara start verecek. 

Citroën otomotiv sektörünün en önemli etkinliklerinden biri olan 2014 Cenevre Otomobil Fuarı’nda yaratıcı teknolojisini sergilemeye hazırlanıyor. Daha fazla tasarım, daha fazla konfor, daha faydalı teknoloji ve tüm bunların akılcı bütçelerle sunulmasını kapsayan Citroën’in  yeni yaklaşımıyla aldığı değişimi yansıtan araçlar ilk kez otomobil severler ile bir araya geliyor. Bu modellerden ilki Citroën C4 Cactus. C4 Cactus üretim versiyonu ile ilk kez göz önüne çıkarken karakterindeki cesareti bir başka sürpriz ile ortaya koyuyor. Citroën  yeni modelinin hem farklı hem de şaşırtıcı bir yorumu olan C4 Cactus Aventure konsept otomobili de Cenevre Fuar’ında sunarak atılımını bir adım daha ileriye götürüyor.

Farklı tasarım anlayışını daha fazla konfor ve daha faydalı teknolojiler ile bir araya getiren C4 Cactus; Citroën’in her kulvardaki iddiasını göz önüne seriyor.

Kendi segmentinde en başarılı modellerden biri olarak dikkat çeken ve lüks segment otomobillerde aranan tüm beklentilere sahip olan C5, fuarda bambaşka bir kimliğini göz önüne seriyor. Citroën, bugüne kadar dünyada başka hiçbir markanın sunmadığı Hydractive III+ süspansiyona ve akıllı çekiş kontrolüne sahip CrossTourer versiyonuyla CITROËN C5 serisinin yeni üyesini de beğeniye sunacak.

Bunun yanında, DS 5LS, DS4 ve DS3 Cabriolet Racing,DS Faubourg Pack, Citroën C-Elysée WTCC, C4 Picasso ve Grand C4 Picasso modelleri de Cenevre Fuarı’nda sergilenecek Citroën ailesinin temsilcileri arasında yer alıyor.