BMW_4series_coupe_dis_tasarim_1600x1200Dış tasarım

Harekete geçiren dinamizm; hareketsizken bile cezbediyor. BMW 4 Serisi Coupé’nin tasarımı, atletik duruşunu büyüleyici bir şekilde yansıtıyor ve gerçek sürüş keyfini ifade ediyor. Bu sözü yolculuk sırasında yerine getirmenin yanı sıra, beklentilerin çok daha ötesine geçiyor.

BMW 4 Serisi Coupé, uzun aks aralığı ve kısa aks dışı mesafeleri ile kendinden emin bir otoritenin vücut bulmuş halidir. Arka koltuk üst yapısı, ayrıcalıklı coupé tarzını öne çıkarır. Arka kısma doğru dinamik şekilde uzanan düz tavan çizgisi ve otomobilin ortaya koyduğu duruş, yolculuk başlamadan önce dahi odaklanmış atletik yapıyı açığa çıkarır.

Uzatılmış motor bölümü kapağının kusursuz hatları, BMW 4 Serisi Coupé’ye klasik ve aynı zamanda yenilikçi atletik ruhunu kazandırır. Özenle üretilmiş, parlak siyah renkli böbrek ızgaraları, dokuz adet geniş çubuk içerir. Yenilikçi bir karaktere sahip Full-LED Farlar gibi, böbrek ızgaraları da son derece düzdür ve belirgin şekilde geniş bir tasarıma sahiptir. Böylece BMW 4 Serisi Coupé’nin ön kısmı, çok daha yoğun ve güçlü bir etki yaratır.

BMW 4 Serisi Coupé’nin arka kısmı, sportif ve çevik duyuları yansıtan geniş tasarımı ile etkileyici bir görüntü ortaya koyar. Otomobilin geniş duruşu ve düz tavan hattı atletik bir mükemmellik sağlar.

Havalandırma, tamponların içine entegre edilmiş Hava Perdesi ile birlikte tekerlek yuvaları etrafındaki hava direncini etkili şekilde düşürür ve hava akımını ön tekerleklerden ileriye yönlendirir.

BMW 4 Serisi Coupé’nin başarılı tasarımı, arka lambalara da yansımıştır. Sahip olduğu L şekli sayesinde arka lambalar, otomobilin tarzıyla uyumlu bir şekilde bütünleşir ve böylece BMW 4 Serisi Coupé’nin güçlü bir etki yaratan geniş tasarımını ön plana çıkarır. Dinamik stop lambaları ek bir güvenlik özelliği sağlar; pedala hafifçe dokunulduğunda hafifçe, sert frenleme esnasında daha yoğun bir şekilde yanar.

İç tasarım

BMW_4series_coupe_ic_tasarim_1600x1200

BMW 4 Serisi Coupé’yi kullanırken otomobilin odak noktası haline gelirsiniz. Çünkü iç tasarım, maksimum ergonomi sağlamak adına tam olarak sürücüye yönelik tasarlanmıştır ve sürücüyü odak noktasına yerleştiren sportif bir ortam yaratır.

Bunu sağlamak için iç tasarımda yalnızca en özel malzemeler kullanılır; kaliteli Dakota deri veya çekici alüminyum iç kaplama şeritleri bunların arasında gösterilebilir. Tüm kontroller ergonomik bir şekilde sürücü etrafında toplanmıştır, böylece sürücü tüm fonksiyonlara sezgisel ve hızlı bir şekilde erişebilir.

Yeni BMW 4 Serisi Coupé, kaliteli deriden üretilmiş spor koltuklarla donatılmıştır; böylece çeviklik içeren sürüş saf bir keyife dönüşür. Koltuklar ve sırt desteği size uygun yükseklikte ve açıda ayarlanabilir, böylece en sportif sürüş tarzı için bile olağanüstü gövde desteği sağlanır. Standart koltuklarla karşılaştırıldığında, ayarlanabilir kalça desteği ile birlikte koltuklar üzerinde yer alan daha yüksek yastıklar ve sırt desteği, virajları hızla dönerken bile olağanüstü bir ergonomi ve yan destek sağlar.

Entegre baş desteği ve konforlu koltuklar sayesinde, arka tarafta oturan yolcuları da sportif bir sürüş duygusu bekler.

Yenilikçi tasarımı sayesinde, iç tasarım tüm yolcuları konforlu bir şekilde sarar. Güvenlik bu otomobilde en ayrıcalıklı biçimiyle hayat bulur; kaliteli kapı şeritleri sportif bir ortam yaratır ve çevikliği yansıtan kokpit tasarımının arka yolculara gerçek anlamda ulaşmasını sağlar.

Adaptif LED Farlar.

Adaptif LED Far; vurgulu bir lamba, kısa huzme ve uzun huzme fonksiyonu, elektrokrom uzun farlar, LED sis lambaları, viraj ışıkları, sinyal lambaları, gündüz farları ve değişken ışık kontrolüne sahip Adaptif Fardan oluşur. Tüm işlevler istisnasız LED teknolojisine sahiptir.

Işık dağıtımı otomobilin hızıyla uyuşması için otomatik olarak ayarlanır ve direksiyon açısına göre belirlenir. Işığın rengi gün ışığının rengiyle aynıdır; yolun optimum düzeyde ve homojen olarak aydınlatılmasıyla, bu özellik, gece sürüşlerinde görüş kabiliyetini geliştirerek yorgunluk faktörünü ortadan kaldırır. Dört adet far ışığı halkası otomobile ayrıcalıklı bir görünüm kazandırır.

Nerede olursa olsun,en heyecan verici iç mekan.

BMW 4 Serisi Coupé’nin iç tasarımı, kaliteli işçiliği ve temas hissini yansıtan keyifli öğeleri ile oldukça etkileyicidir. Bu yüzden, sportif karakter ve ayrıcalık açısından eşsiz bir ortam sunar.

İlham verici ve konforludur; tercih ettiğiniz bir tarzı kolaylıkla benimser. Mercan Kırmızısı rengindeki kaliteli Dakota deri gibi fark yaratan malzemeler ve ortamın havasını belirleyen unsurlar, öne çıkan vurgulu dikiş yapısı ya da gösterişli iç kaplama şeritleri seçenek olarak sunulur.