BMW 4 Serisi Coupé Sürüş

BMW 4 Serisi Coupé Sürüş, yol tutuş ve motor özellikleri.

BMW_4series_surus_ozellikleriYol tutuş

BMW 4 Serisi Coupé, her yolculukta, her zeminde ve her koşulda olağanüstü sürüş dinamikleri sunuyor.BMW 4 Serisi Coupé sahip olduğu özellikleri özel ihtiyaçlarınıza son derece bireysel şekilde uyarlayarak gerçekleştirir. Tercihinize göre, saf adrenalinin ya da ayrıcalıklı konforun keyfini çıkarabilirsiniz.

BMW 4 Serisi Coupé’nin adaptif M süspansiyonu çok daha yüksek oranda çeviklikle optimum yol tutuş sunmakta, bunun yanı sıra elektronik olarak kontrol edilen süspansiyonlar da sürüş tarzınıza ve yol koşullarına uyum sağlıyor. Özellikleri, Sürüş Deneyimi Kontrolü’nden etkilenebilir. SPORT veya SPORT+ Modunun Sürüş Deneyimi Kontrolü ile etkinleştirilmesi, fark edilir ölçüde daha sert süspansiyon ayarını harekete geçirir.

SPORT modu

Otomobilinizin maksimumum performansını ortaya koymasını gerektiren birçok durum vardır. BMW 4 Serisi Coupé’nin SPORT Modu’na ve ayrıca SPORT+ Modu’na sahip olmasının sebebi budur. Tek bir düğmeye dokunduğunuzda; otomobil çok daha doğrudan ve motor çok daha hızlı tepki verir.

Bir otomobil, sürücüsünün ihtiyaçlarına ve isteklerine uymalıdır. Sürüş Deneyimi Kontrolünün, seçme özgürlüğünü size bırakması bu yüzdendir; merkez konsolda yer alan düğmeyle, istediğiniz sürüş modunu etkin hale getirirsiniz. Standart motor ve şanzıman ayarlarına sahip COMFORT Modundan, verimliliği hedef alan ECO PRO Moduna veya çok daha dinamik bir sürüşe imkan tanıyan SPORT Modu’na geçiş yapabilirsiniz. SPORT Modu’nda, 8 ileri Steptronik spor şanzıman ile beraber vites değiştirme noktaları belirgin biçimde sportif bir karaktere sahiptir ve adaptif süspansiyon, otomobile belirgin bir şekilde daha atletik bir his kazandırır.

8 ileri Steptronik şanzıman

Siz fark etmeden vites değiştiren 8 ileri Steptronik şanzıman, sürüş dinamikleri ve verimlilik açısından standartları belirlemenin yanı sıra BMW EfficientDynamics felsefesinin temel bileşeni olmayı sürdürür.

Viteslerin özellikle iyi bir şekilde yerleştirilmesi, düşük hızlardan yüksek hızlara çıkarken optimum güç geliştirmesine olanak tanır. Bu, yakıt tüketimini büyük oranda azaltırken siz de çok daha yüksek oranda sportif karakterin ve dinamizmin keyfini çıkarabilirsiniz. Özellikle yüksek hızlarda ek vitesler devir sayısını, böylelikle hem tüketimi hem de motor sesini azaltır. Konvertör debriyaj, düz vites geçişi modunda dahi bu işleme katkıda bulunur. Düşük devir aralıklarıyla ve kusursuz şanzıman ayarlamasıyla etkileşim kurarak, vites değiştirme konusunda özellikle yüksek düzeyde bir konfor ve arka planda oluşan seste önemli bir azalma meydana getirir. Fakat BMW 4 Serisi Coupé’nin sunduğu güç ve çeviklik hiçbir zaman değişmez.

BMW TwinPower Turbo benzinli motorlar

Yoğun bir biçimde kendini gösteren dinamizm ve verimlilik: BMW 4 Serisi Coupé, BMW TwinPower Turbo benzinli motorlarla etkileyici bir hızlanma ortaya koyuyor. Ayrıca benzinli motorlar, son derece ekonomiktir.

BMW 428i verimlilik açısından standartları belirliyor: 245bg (180kW) gücü 100km hıza 5,8 sn’de ulaştırırken (xDrive otomatik vites: 5,8sn), motor 100 km’de yalnızca 6,3 lt yakıt tüketimine (xDrive otomatik vites: 6,7 lt) ve aynı zamanda 147 gr/km CO2 emisyon değerine sahiptir (xDrive otomatik vites: 157 gr/km).

BMW 4 Serisi Coupé’nin benzinli motorları EU6 emisyon standartlarına uygundur.

BMW TwinPower Turbo dizel motorlar.

Dizel motorlardaki BMW TwinPower Turbo teknolojisi, gelişmiş enjeksiyon teknolojilerini ve tamamen değişken çıkış kontrolünü, gelişmiş verimlilik ve çok daha dinamik bir performans için yenilikçi turboşarj teknolojisi ile bir araya getirir. Tüm mevcut motorlar hafif alüminyum tasarıma ve bakım gerektirmeyen bir partikül filtresine sahip.

BMW 420d’de yer alan BMW TwinPower Turbo 4 silindirli dizel motor, 190 bg’ye sahiptir. 400 Nm torkla, otomobil hareketsiz halden 100 km/sa’e 7,1 saniyede ulaşır (xDrive: 7,2 sn) ve 232 km/sa’lik azami hıza ulaşır (xDrive: 230 km/sa). Aynı zamanda, verimli ortalama yakıt tüketimi yalnızca 4,6 lt’dir (xDrive: 4,4 lt). 100 km’ye 106 gr/km’lik C02 emisyonla ulaşır. (xDrive: 117 gr/km).

BMW 4 Serisi Coupé’nin dizel motorları EU6 emisyon standartlarına uygundur.