BMW 4 Serisi Coupé Konfor ve Güvenlik

BMW_4series_konfor_guvenlikEntegre baş dayamaları ve emniyet kemeri uzatıcıları.

BMW 4 Serisi Coupé‘de arka sırt dayamaya entegre edilen baş dayamaları, Coupé otomobilin sportif yönünü vurgular ve arka koltuk yolcuları için güvenliğin yanı sıra koltuk konforunu artırır.

Öndeki yolcular otomatik emniyet kemeri uzatıcısından yararlanır. Uzatıcı, kontak anahtarı yuvaya yerleştirildiğinde ve kapılar kapatıldığında emniyet kemerini B sütunundan sürücüye ve ön yolcuya kolaylıkla ulaştırır.

Katlanan Arka Koltuk

Katlanan Arka Koltuk, BMW otomobilinizin taşıma konusunda sahip olduğu çok yönlülüğü geliştirir. 60:40 (isteğe bağlı olarak 40:20:40) oranında ayrılan arka koltuk sırt dayaması sayesinde, koltuk ve bagaj bölümünde birçok ihtiyacı karşılamak için çeşitli bireysel yapılandırmalar mümkündür.

Örneğin, dört parça kayak takımını taşırken, dört yolcuyu alabilecek kadar alan halen mevcuttur. Katlanan Arka Koltuğun bir başka avantajı da, nesneler tavan rafında taşındığında havayla temas ederken ve başkalarının erişimine maruz kalırken, bu şekilde taşınan tüm nesnelerin otomobil içinde temiz ve güvenli bir şekilde tutulmasıdır. Buna ek olarak, aerodinamik ya da sürüş dinamikleri üzerinde etkisi yoktur.

Bir merkez kol dayaması ve iki bardak tutucu, donanım seçeneğine dahildir. Uygun bir kayak ve snowboard torbası, Orijinal BMW Aksesuarları’nda mevcut.

Temassız açılan bagaj kapağı

Alışverişten döndünüz, elleriniz dolu halde otomobilinizin önünde duruyorsunuz ve çantaları bagaj bölümüne yerleştirmek istiyorsunuz. Yapmak isteyeceğiniz son şey, otomobil anahtarını aramaktır. Temassız açılan bagaj kapağı özelliğine sahip yenilikçi Konfor Erişim sistemi sayesinde artık anahtarınızı aramaya gerek yok.

Arka tampon altında kısa süreli, belirgin bir ayak hareketi sezicinin etkinleştirilmesi ve bagaj kapağının açılması için yeterlidir. Kapağın kilidi açılır ve sonra yaylı bağlantılar veya otomatik bagaj kapağı sayesinde yukarı doğru hareket eder (modele göre). Arka tamponda farklı yüksekliklerde yerleştirilmiş seziciler, bagaj bölümünü açmaya çalışan kişinin ayak hareketini algılar.

Bu yenilikçi BMW ConnectedDrive özelliği, bagaj bölümünün açılmasını ve yüklenmesini daha rahat hale getirir. Sistem, yalnızca yetkili bir otomobil anahtarının da varlığını algılarsa erişime izin verir.

Depolama anlayışı

Çeşitli saklama bölmeleri sayesinde yanınıza almayı istediğiniz hiçbir şeyi bırakmak zorunda kalmazsınız; 1 litrelik şişe alabilen kapı bölmeleri, ön merkez konsoldaki kapaklı saklama bölmesi, ön merkez kol dayaması altında ve arka merkez konsoldaki açık bir bölme, ön ve arkada yer alan iki bardak tutucunun yanı sıra saklama tepsisi ve torpido gözü nesnelerin uygun şekilde saklanması için yer sağlar.

Pasif güvenlik

BMW 4 Serisi Coupé‘de yer alan akıllı güvenlik önlemleri paketi, özellikle kaza risklerini en aza indirmeyi ve ideal bir şekilde korunmanın verdiği iyi hissin her zaman sürmesini amaçlar.

Olağanüstü dayanıklı, büyük hacimli çapraz elemanlar ve yüksek ile son derece yüksek dayanıklılığa sahip çok aşamalı çeliklerin akıllı kullanımı, düşük ağırlık sağlarken bir yandan da güvenlik gövde sacı için maksimum denge sağlar. Darbe enerjisi; alt gövde, yan çerçeve, ön ve tavan gibi yolcu bölümünün çevresindeki diğer alanlara yönlendirilir ve önde ve arkada bulunan deformasyon bölgeleri tarafından emilir. Yandan çarpma durumunda, koruma B sütununda ve eşiklerde bulunan güçlendirilmiş yapılar, kapılardaki dayanıklılığı yüksek yan darbe dengeleyicileri ile koltuk alanlarındaki sağlam çapraz elemanlar tarafından sağlanır.

BMW Service Inclusive

BMW Service Inclusive sayesinde, BMW’nizin bakımı ve eskiyen parçalarının değiştirilmesiyle ilgili masraflar için artık endişe etmenize gerek yok. Tek seferlik ödeme, dünya çapında tüm katılımcı BMW Yetkili Servis ortaklarında, Orijinal BMW Parçaları dahil olmak üzere her türlü BMW Yetkili Servisi desteğini kapsar. BMW Service Inclusive ile bir sözleşme süresi belirleyebilir ve farklı servis seviyelerini seçebilirsiniz.