BMW 4 Serisi Coupé Hizmetleri

BMW_4series_connecteddrive

ConnectedDrive Hizmetleri

BMW 4 Serisi Coupé‘un ConnectedDrive Hizmetleri bilgilendirme, eğlence ve hizmet özellikleriyle size yolculuğunuzda eşlik eder.

Bu özelliklere size lokal ve güncel bilgileri ileten BMW Online da dahildir. Bunun yanında web kameraları, park yeri bilgileri ve seyahat/otel önerileri gibi kişiselleştirilmiş bilgilere de erişebilirsiniz.

Bu opsiyona BMW Connected ve benzeri akıllı telefon uygulamarına güvenli ve limitsiz erişim de dahildir.

Bluetooth Ofisi

Artık otomobilinizde geçirdiğiniz zamanı daha verimli biçimde kullanabilirsiniz.

Bir navigasyon sistemi ve seçili business cep telefonlarının akıllı entegrasyonu ile birlikte Bluetooth ve USB cihazları için bağlantı; e-posta, randevular, görevler veya metin mesajlarının Kontrol Ekranı’nda görünmesini veya ses sistemi hoparlörlerinden metin okuma yoluyla duyulmasını sağlar. Ayrıca Bluetooth ses akışı ile müzik dosyaları, seçili Bluetooth uyumlu cihazlar yoluyla kablosuz olarak dinlenebilir.

www.bmw.com/bluetooth adresinde, tüm uyumlu cep telefonları ve akıllı telefonların bir listesini bulabilirsiniz.

Gerçek Zamanlı Trafik Bilgileri

BMW_4series_trafik_bilgileriGerçek Zamanlı Trafik Bilgileri (RTTI), size her zaman en güncel trafik bilgisini sağlar. Eksiksiz zaman bilgileri ve tıkanıklıkların süresi neredeyse gerçek zamanlı olarak aktarılır.

Veriler, cep telefonu ağı, otomobil filoları için GPS verisi, akıllı telefon uygulamaları ve polis raporlarından hareket profilleri olarak bu gibi kaynaklardan elde edilir. Bu veriler, en yakın 500 metre mesafedeki trafik sıkışıklığını belirleyebilmek için eksiksiz bir şekilde analiz edilir.

Bu sayede RTTI; otoyollardaki, ana yollardaki, kır yollarındaki ve sayısız şehir içi yollardaki güncel trafik durumu hakkında gerçek zamanlı bilgi sağlar, ayrıca alternatif güzergahları sesli olarak önerir. RTTI, yalnızca ConnectedDrive Hizmetleri ve bir BMW navigasyon sistemi ile beraber kullanılabilir.

Akıllı Acil Durum Çağrısı

BMW_4series_acil_cagriAkıllı acil durum çağrısı yurt dışında olsanız bile ana dilinizde, 24 saat boyunca, eğitimli personelinin sunduğu hizmetin yanı sıra hızlı, amacına yönelik yardım sağlar. Ciddi bir kaza olursa, akıllı bir acil durum çağrısı otomatik olarak işleme alınır.

Otomobilin konumu, kazanın ciddiyeti ve yolcuların olası yaralanma riski gibi ilgili bilgiler, BMW çağrı merkezine otomobilin yerleşik SIM kartı yoluyla, başka bir deyişle özel bir cep telefonundan bağımsız olarak aktarılır. BMW çağrı merkezi en yakın kurtarma koordinasyon merkezini bilgilendirir ve kurtarma hizmeti ulaşana kadar telefon üzerinden yardım sağlar. Acil durum çağrısı, başka sürücülere yardım gerekmesi gibi durumlarda manuel olarak devreye sokulabilir.

Uzaktan Erişim

BMW_4series_uzaktan_erisim1Uzaktan Erişim ve ücretsiz My BMW Remote Uygulaması ile (Apple App Store ve Google Play Store’da mevcut) otomobilin kilitlenmesi veya kilitlerinin açılması gibi otomobille ilişkili fonksiyonlar uzaktan kullanılabilir.

Ayrıca GoogleTM arama motoruyla bulunan seçili varış yerlerinin doğrudan aktarılması da mümkündür. Bunun yanında otomobilin konumu 1,5 km yarıçap dahilinde gösterilir. Kullanım için www.bmw-connecteddrive.com adresinde “My BMW ConnectedDrive” müşteri portalinde Uzaktan Erişimin bir seferlik aktive edilmesi gereklidir.