Aprilia RSV4 SBK

Aprilia-3

İtalyan Aprilia’nın mühendisleri tarafından pistlerde kazanılan zaferler ışığında geliştirilen Aprilia RSV4 SBK, geçtiğimiz günlerde Avustralya Phillip Adası’nda ilk kez motosiklet dünyasına sunuldu. Şimdiye kadar 5 Superbike şampiyonluğu kazanan RSV4, bu yeni versiyonunda bulunan ışığı yansıtan metal kaplamasıyla agresif çizgilerini vurguluyor ve 2014 Dünya Superbike Şampiyonası’nda iddiasını artırıyor.

Aprilia’nın sürücüsüne kişisel sınırlarını devamlı yükseltme olanağı sağlayan ileri teknoloji ürünü, yenilikçi Aprilia RSV4 modeli, gümüşten bir ateş topuna dönüştürüldü. Tam entegre elektronik aksamlar, rekor-kıran hafiflik ve olağanüstü kompaktlığıyla inanılmaz bir sürüş kolaylığına sahip model, yüzey kaplamaları ve renk kombinasyonlarıyla zenginleştirildi. 230 beygir gücüne sahip model, bir sanat eseri gibi şekil verilen çift kirişli alüminyum gövdesi içerisinde, özel olarak yaratılan 1000 cc dar V4 motorunu taşıyor. Bu yeni haliyle Aprilia RSV4 SBK, yarış dünyasında da yeni ve iddialı hedeflere hazır.

Kaportasındaki #bearacer hashtag’i ile meraklılarını sosyal medyada da özel bir platformda buluşturan Aprilia RSV4 SBK için, Aprilia Yarış Teknisyeni, Spor Direktörü ve Piaggio Grubu Motosiklet Teknik Merkezi Yöneticisi olan Romano Albesiano, “Yarış motosikletlerinin en cezbedici yönü onun sadece saf performansı değil, aynı zamanda da yarattığı görsel etkidir. 1000 cc dar V4 motoru ve yarattığı görsel etkiyle, Aprilia RSV4 SBK hareketli bir heykele benziyor. Şimdiye dek pistlerde gördüğüm en güzel ve benzersiz bir logo da bu motosiklette yerini aldı.” açıklamasını yaptı.

2014 Dünya Superbike Şampiyonası’nda motoru kullanacak olan Marco Melandri; “Bir sürücü olarak performansa, bir motor tutkunu olarak ise güzel ve incelikli tasarıma önem veririm. Hem agresif hem şık görünümüyle Aprilia RSV4 SBK, görür görmez beni bu kadar heyecanlandıran ilk motor oldu” dedi. Takımın diğer sürücüsü Sylvain Guintoli ise model için “Agresif ve azimli görüntüsüyle adeta hız diye bağırıyor. Eğer güzel göründüğü kadar hızlıysa rakiplerimizin hiç şansı yok” açıklamasında bulundu.